قطع سهمیه و جزای نقدی؛ جریمه شرکت تولید کننده مواد پلی اتیلن در زنجان

سرپرست اداره کل روابط عمومی سازمان تعزیرات از صدور جریمه ۴۳۷ میلیارد ریالی برای شرکت متخلف تولید کننده انواع پلی اتیلن در زنجان خبر داد.

 به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، محسن عسکری در این رابطه اظهار کرد: پرونده شرکت متخلف به دلیل عرضه خارج از شبکه بر اساس گزارش کارشناسی در شعبه اول بدوی تعزیرات حکومتی ابهر تشکیل و تحقیقات تخصصی انجام شد.

سرپرست اداره کل روابط عمومی سازمان تعزیرات تصریح کرد: با بررسی انجام شده و بر اساس گزارشات کارشناسی، تخلف شرکت محرز و شعبه رسیدگی کننده حکم به قطع سهمیه مواد اولیه پتروشیمی به مدت سه ماه و پرداخت ۴۳۷ میلیارد ریال جریمه نقدی برای مدیرعامل این شرکت صادر کرد.

همچنین مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان نیز از جریمه دو میلیارد و ۹۶۶ میلیون ریالی برای قاچاق شیرخشک خبر داد.

حیدر میرزایی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان در این رابطه اظهار کرد: مأمورین انتظامی مستقر در ایست و بازرسی کوله سنگی شهرستان زاهدان در حین کنترل ترددها به یک دستگاه خودروی کامیون باری مشکوک و در بازرسی به عمل آمده مقدار ۲۴ تن و ۸۲۵ کیلوگرم شیر خشک صنعتی به ظن قاچاق کشف شد.

وی افزود: در همین راستا خودرو توقیف و شیر خشک‌های کشف شده تحویل اداره اموال تملیکی شهرستان زاهدان شد و راننده متخلف دستگیر شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان اظهار کرد: شعبه رسیدگی کننده در تعزیرات حکومتی با توجه به عدم ارائه مدارک و ثبت نبودن کالاها در سامانه جامع انبارها، اتهام قاچاق کالا را محرز و متخلف را به ضبط کالاهای مکشوفه و پرداخت ۲ میلیارد و ۹۶۶ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

در پرونده دیگری، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان نیز از وصول جریمه 5 میلیارد ریالی قاچاقچی تلفن همراه خبر داد.

ارسلان میری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان در این باره گفت: اداره کل اطلاعات استان از ۲ دستگاه کامیون عبوری در محور بندرعباس-سیرجان تعداد یک هزار و ۶۵۱ گوشی تلفن همراه کشف و به اداره تعزیرات حکومتی سیرجان ارسال شد.

وی افزود: پس از رسیدگی و احراز تخلف، شعبه حکم به ضبط محموله مکشوفه و پرداخت چهار میلیارد و ۶۲۴ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت صادر کرد.

میری تصریح کرد: با توجه به عدم اعتراض رای صادره، حکم قطعی و به اداره اجرای احکام ارسال شد و مبلغ چهار میلیارد و ۶۲۴ میلیون ریال جریمه نقدی وصول شد.